zpania
Old School Cruffy
Mosquitorose said:Then ah cook mi jam pet. I got 13 pints or 6 quarts and one pint....cost was 17.00 for the strawberries and suga. I got about 40.00 worth of store jam if I bought the same amount at the store more or less....
I think I have just enough jars left for my orange marmalade and then ah done fe the year or so....
I now have the following in my pantry: Cumquat, Guava, Strawberry. I still need blueberry and orange....
Canadians are famous for doing this.